BIOPON wapno ogrodnicze do bielenia i odkwaszania gleby

Opis
Uniwersalne wapno ogrodnicze stosowane do bielenia drzew i odkwaszania gleb o niskim pH. Bardzo skuteczny i łatwy w stosowaniu. Bielenie drzew i krzewów w okresie zimowym i wiosennym chroni je przed mrozem i powstawaniem głębokich pęknięć, które sprawiają, że rośliny są bardzo podatne na infekcje i ataki szkodników. Biały pień chroniony przez wapno skutecznie odbija promienie słoneczne, co ogranicza jego nagrzewanie. Zapobiega to powstawaniu tzw. ran wapiennych, tj. pionowych pęknięć kory, w nocy, gdy temperatura gwałtownie spada. Wapno tworzy na powierzchni pnia warstwę ochronną, która skutecznie chroni roślinę w okresie zimowym i wiosennym. Odkwaszanie wapnem utrzymuje optymalne pH gleby, poprawia jej strukturę i wzmacnia działanie innych nawozów poprzez zwiększenie dostępności pierwiastków śladowych. Okresowe stosowanie wapna jest konieczne, ponieważ pH gleby systematycznie i naturalnie obniża się (zakwaszenie gleby), a większość polskich roślin preferuje podłoża o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym.
Sposób użycia:
Bielenie drzew: Stosować od listopada do końca marca. Bielenie wykonać w bezdeszczowy dzień w temp. powyżej 0°C. Zabieg powtarzać w przypadku zmycia wapna przez deszcz. Zaleca się bielić wszystkie drzewa owocowe i pienne krzewy (agrest, porzeczki)
Sporządzenie roztworu do bielenia:
- Przygotuj wiaderko i wlej do niego potrzebną ilość wody
- Wsypuj powoli wapno do wody ciągle mieszając, aż do uzyskania jednolitej pasty
- Pomaluj pnie drzew oraz grube pędy krzewów
Wapno glebowe (odkwaszanie): Stosować późną jesienią lub wczesną wiosną, najlepiej 3-4 tygodnie przed siewem lub sadzeniem i przed zastosowaniem innych nawozów organicznych. Wapno należy stosować na wilgotną glebę w dawce od 0,5 do 1 kg na 10 m² przy bezwietrznej pogodzie. Można go również stosować na glebę, ale wówczas konieczne jest podlewanie powierzchni w celu usunięcia białego pyłu z roślin. Wystarczy jeden zabieg w sezonie. Nie należy stosować wapna do roślin kwasolubnych, takich jak rododendrony, borówki, azalie itp. W przypadku warzyw, takich jak pomidory, ogórki, marchew, pietruszka, seler, groch i fasola, wapnowanie należy przeprowadzić najpóźniej jesienią
Skład: Nawóz WE, środek wapnujący, wapień naturalny. Typ nawozu: wapień rozdrobniony. Liczba zobojętniania: 50-55, wapń całkowity: 34-36%.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.