nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Praktyczne wskazówki zawieszania lampek choinkowych 1
Praktyczne wskazówki zawieszania lampek choinkowych

Wskazówki dotyczące zawieszania lampek choinkowych: BEZPIECZEŃSTWO

 

Dekorowanie świąteczne może być czymś, co lubisz, lub może sprawić Ci tyle kłopotów, że może być corocznym uciążliwym wyzwaniem.

 

Tak czy inaczej, wiedza o tym jak powiesić Bożonarodzeniowe oświetlenie choinkowe, sprawi że Twoja praca będzie mniej stresująca i powinna zaoszczędzić Twój, jakże cenny czas. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym dekoratorem Bożonarodzeniowym.

 

W przybliżeniu tylko krótko napisze, że jeśli chcecie ubrać 180 cm choinkę, powinnyście zawiesić na nim 37 bombek, 18-centymetrową gwiazdę na czubku, 919-centymetrowy łańcuch i 565-centymetrowy sznur z lampkami.

 

Rodzaje oświetlenia świątecznego

 

  • Z tradycyjnymi żarówkami
  • LED-owe
  • Wewnętrzne
  • Zewnętrzne

 

Lampki choinkowe led białe Siatka świetlna na choinkę 210-250 cm

 

Sprawdź inne ozdoby świąteczne, które świecą

 

 

  1. Wylicz ilość potrzebnych lampek na choinkę

 

Kiedy postanowisz zakupić lampki choinkowe, przelicz ile światełek będziesz potrzebował na swoje drzewko.

 

Skorzystaj z bardzo łatwego przelicznika: na każdy metr wysokości choinki przyjmij, że będziesz potrzebował 300 światełek i tak np. jeżeli masz drzewko o wysokości metra potrzebujesz łańcuch świetlny złożony z  300 światełek.

 

Jeżeli masz choinkę wysoką na 1,5 metra będziesz potrzebował około 450 lampek. Sprawdź jak Brytyjscy studenci opracowali formuły dla choinki idealnej

 

  1. Wtyczki i przedłużacze

 

Musisz zdawać sobie sprawę, że możesz ze sobą połączyć jednocześnie 3 łańcuchy lampek choinkowych.

 

Ponadto do jednej listwy zasilającej należy podłączać maksymalnie 3 wtyczki. Używając łańcuchów świetlnych ze 100 lampkami dla choinki o wysokości 2,4 m potrzebujesz osiem sznurów z lampkami.

 

W takim przypadku połącz razem trzy łańcuchy, kolejne 3 i następne 2.

 

Tak utworzone trzy sznury możesz podłączyć do jednej listwy zasilającej, lub możesz wpiąć do gniazdek ściennych, prawdopodobnie przy pomocy przedłużaczy.

 

  1. Oświetlenie wewnętrzne

 

 lampki na choinkę w domu  lampki choinkowe sterowane telefonem

 

 

Odwiedzając sklepy internetowe w poszukiwaniu oświetlenia choinkowego znajdziesz różne warianty: światełka LED, ciepłe, zimne, wielobarwne, z Flashem, Timerem lub bez.

 

Bez względu na to, jaki typ światełek otrzymasz, zostaną określone jako światełka zewnętrzne lub wewnętrzne.

 

Upewnij się, że lampki które zamierzasz kupić posiadają certyfikat CE. Tylko takie lampki gwarantują bezpieczeństwo ich użytkowania i są dopuszczone do obrotu na rynku Polskim.

 

 

Wieszanie lampek

 

Dekorowanie choinki rozpocznij od powieszenia lampek, później wieszaj ozdoby. Będziesz miał o wiele łatwiejsze zadanie, gdyż nie będziesz miał przeszkód na swej drodze.

 

Przed rozpoczęciem wieszania, podłącz każdy sznur lampek do kontaktu i upewnij się że światełka działają. Jeśli lampki choinkowe nie zadziałają wymień wypalone, lub zakup cały sznur.

 

Dekorowanie światełkami rozpocznij od wierzchołka drzewa choinki owijając złącze lampek wokół końcówki choinki. Następnie zjeżdżaj w dół, owijając światełka wokół choinki spiralnym ruchem. Dekoruj choinkę tuż przy pniu drzewka.

 

Gdy zabraknie ci lampek, a nadal będziesz miał miejsce na choince, dołącz kolejny sznur lampek, pamiętając że możesz połączyć ze sobą maksymalnie trzy sznury.

 

Po dodaniu pierwszego łańcucha światełek, przyszedł czas aby dodać więcej światła drzewku. Zaczynając od góry podłącz kolejne pasma lampek. Następnie zniżaj się wzdłuż drzewa spiralnym ruchem w kierunku pnia drzewa.

 

Używając klipsów stworzonych specjalnie do lampek choinkowych lub używając zielonych spinek, przymocuj światełka choinkowe do drzewa w około 3 miejscach na każdym poziomie. Możesz to zrobić w dowolnym momencie lub  wszystko naraz, gdy całość światełek rozmieścisz na drzewku Bożonarodzeniowym.

 

Podłącz lampki do gniazdka, listwy zasilającej lub przedłużaczy, aby upewnić się, że światełka na choince wyglądają dokładnie tak, jak chcesz.

 

Dostosuj łańcuchy lampek, które mogą wymagać wypełnienia pustych miejsc i wsuń wszelkie widoczne sznurki w gałęzie, tak by były poza zasięgiem wzroku.

 

Zobacz też CHOINKI BOŻONARODZENIOWE – TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ ... PROPOZYCJE DLA CIEBIE

Komentarze do wpisu (1)

8 listopada 2018

Cześć. W tym roku mam zamiar oświetlić choinkę na zew. Zakupiłem 3 komplety lampek Bulinex. W opisie produktu jest napisane aby używać tylko wewnątrz! Jednak widzę, że dużo ludzi używa tego typu lampek na choinkach w ogrodach. Więc pytanie się nasuwa - czy jest to bezpieczne. Przeglądając jeden z tematów forum przeczytałem że nawet te z zabezpieczeniami na 230V mogą pokopać. Czy jeśli założę je na choinkę kilka metrów od mojego domku z drewna, czy to nie będzie stanowić zagrożenia pożarowego? Czy jednak muszę je wymienić na te wodoodporne chodzi mi o to by kogoś solidnie nie potrzepało i żeby w święta nie odmówimy posłuszeństwa.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 17 777 01 46
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
window.customerPrivacy.onFunctionalConsentGranted(function () {
Sklep internetowy Shoper Premium